Skip to main content

Funkcjonalizacja powierzchni

Funkcjonalne nanopowłoki
Czyszczenie plazmowe
Poprawiona zwilżalność i przyczepność powierzchni

Funkcjonalizacja powierzchni

Funkcjonalne nanopowłoki
Czyszczenie plazmowe
Poprawiona zwilżalność i przyczepność powierzchni

Kierując się wiedzą specjalistyczną, cieszymy się zaufaniem na całym świecie.

Nasze innowacyjne urządzenia do obróbki plazmowej cieszą się zaufaniem na całym świecie zarówno w przemyśle, jak i wśród wiodących akademików, gdzie są wykorzystywane w badaniach biomedycznych, naukach przyrodniczych, przechowywaniu energii, filtracji i wielu innych obszarach nauki materiałów w celu doskonalenia procesów.

 • Technologia plazmowa

  Technologia plazmowa

  Co to jest obróbka plazmowa i jakie daje efekty?

  Obróbka plazmowa między innymi poprawia przyczepność, zwilżalność, biokompatybilność i funkcjonalność różnych materiałów. Dowiesz się tutaj, jak działa plazmowa obróbka i energia powierzchniowa oraz dlaczego są one tak ważne.

 • Produkty i usługi

  Produkty i usługi

  Henniker specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań inżynierii powierzchni, które umożliwiają przemysłom osiągnięcie doskonałych właściwości materiałowych i zaawansowanych zdolności technologicznych.
  Dzięki głębokiemu zrozumieniu technologii plazmowej i jej zastosowań oferujemy szeroki zakres produktów i usług dostosowanych do unikalnych potrzeb różnych sektorów Kliknij poniższy link, aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach i usługach.

 • Baza wiedzy

  Baza wiedzy

  Jesteśmy wiodącym dostawcą systemów obróbki plazmowej, posiadającym bogatą wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Przygotowaliśmy różnorodne narzędzia medialne oraz artykuły naukowe, aby mogli Państwo dowiedzieć się więcej na temat technologii plazmowej i naszych produktów. Dzięki temu będziecie mogli z łatwością podejmować świadome decyzje. Wystarczy kliknąć poniższy link, aby odkryć więcej

Które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze?

Nie ważne, czy to seryjny proces czy produkcja liniowa, prototypowanie czy obiekt badawczy, możemy doradzić najlepsze rozwiązanie! Prawdopodobnie mieliśmy już do czynienia z podobnym zastosowaniem lub możemy wskazać istniejące studium przypadku. Zapytaj nas, jesteśmy tutaj, aby pomóc!

Poniżej przedstawiamy tylko niewielką kolekcję powszechnych zastosowań, w których wykorzystywana jest nasza technologia. Jeśli Twój zastosowanie lub materiał nie zostały uwzględnione, śmiało skontaktuj się z nami!

Powłoki biokompatybilne
Powłoki biokompatybilne

Obróbka plazmowa może modyfikować właściwości powierzchni polimerów, nie wpływając na ich pozostałe cechy. Może być stosowana do poprawy biokompatybilności i bioaktywności powłok polimerowych w zastosowaniach medycznych, na przykład przy implantach. Obróbka plazmowa może wprowadzać grupy funkcyjne, zwiększać hydrofilowość, zwiększać przyczepność i tworzyć nanostruktury na powierzchni polimeru. Te efekty mogą poprawić interakcję polimeru z tkankami biologicznymi, komórkami, białkami i lekami. Obróbka plazmowa może także być używana do nanoszenia cienkich warstw biokompatybilnych polimerów na obojętnych podłożach.

 • Modyfikuje właściwości powierzchni polimerów, nie wpływając na ich cechy masowe
 • Zwiększa biokompatybilność i bioaktywność powłok polimerowych stosowanych w zastosowaniach medycznych
 • Wprowadza grupy funkcyjne, zwiększa hydrofilność, poprawia przyczepność i tworzy nanostruktury na powierzchni polimeru
 • Poprawia interakcję z tkanami biologicznymi, komórkami, białkami i lekami
 • Osadza cienkie warstwy biokompatybilnych polimerów na inercyjnych podłożach
Kompozyty
Kompozyty

Plazowa obróbka powierzchni materiałów kompozytowych, które są szeroko stosowane w zaawansowanych zastosowaniach inżynieryjnych, może poprawić zarówno czyszczenie, jak i klejenie materiałów o różnych właściwościach. 

Dostępne zabiegi mogą być stosowane zarówno w przypadku obróbki w urządzeniach próżniowych, jak i obróbki plazmą atmosferyczną. Nawiązaliśmy bliską współpracę z głównymi organizacjami z sektora Tier 1 i Tier 2 w branżach motoryzacyjnej i lotniczej, gdzie nasza szybka reakcja i elastyczny rozwój procesów okazały się nieocenione.

 • Obróbka materiałów o podobnych i różnych właściwościach
 • Zastępuje żmudne etapy szlifowania powierzchni
 • Zwiększa zwilżalność i czystość powierzchni
 • Polepsza klejenie
 • Dostosowuje właściwości powierzchni i poprawia właściwości mechaniczne
 • Przyjazna dla środowiska, wydłuża okres eksploatacji produktu
Zastosowania stomatologiczne
Zastosowania stomatologiczne

Przez ostatnią dekadę plazma udowodniła swoją skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń i poprawianiu zwilżalności protetyków stomatologicznych, w tym implantów. To leczenie odgrywa kluczową rolę w tworzeniu trwałych i wytrzymałych połączeń. Wzmacnianie oddziaływań chemicznych i fizycznych między implantami dentystycznymi a klejami jest niezbędne dla zapewnienia długotrwałego sukcesu tych implantów. Technologia plazowa skutecznie eliminuje organiczne zanieczyszczenia i poprawia zwilżalność powierzchni implantów.

Plazowa aktywacja implantów stomatologicznych nie tylko zwiększa zwilżalność, ale również ułatwia tworzenie warstwy bioaktywnej na powierzchni. Ta bioaktywacja sprzyja osteointegracji, zachęcając naturalną integrację implantu z otaczającą tkanką kostną. Poprzez tworzenie biologicznie korzystnego środowiska, plazowa obróbka zmniejsza ryzyko reakcji zapalnych i zwiększa długoterminowe wskaźniki sukcesu protetyki stomatologicznej.

 • Plazowa aktywacja implantów stomatologicznych w celu poprawy zwilżalności
 • Poprawa wiązania podczas barwienia
 • Precyzyjne czyszczenie powierzchni przed licowaniem i aplikacją
 • Zachęca do naturalnej osteointegracji z otaczającą tkanką kostną
 • Zoptymalizowany i zautomatyzowany proces, wymagający minimalnej ingerencji operatora
Polimery konstrukcyjne
Polimery konstrukcyjne

Aktywacja plazmowa polimerów inżynieryjnych, takich jak PEEK, PTFE i POM, to niezawodna i skuteczna technika zwiększania przyczepności wydruków/malowań i wytrzymałości.

Wiele polimerów inżynieryjnych charakteryzuje się niską energią powierzchniową, co skutkuje wrodzoną słabą przyczepnością. Wprowadzenie grup polarnych poprzez obróbkę plazmową na powierzchni polimeru umożliwia lepsze rozprowadzanie i zwilżanie klejów, powłok lub farb drukarskich. W rezultacie zwiększa to powierzchnię kontaktu między polimerem a środkiem wiążącym, co przekłada się na silniejszą przyczepność. Dodatkowo, obróbka plazmowa usuwa wszelkie zanieczyszczenia lub produkty utleniania, które mogą znajdować się na powierzchni, dostarczając czystego i aktywowanego podłoża do wiązania.

 • W nasze ofercie posiadamy małe urządzenia do obróbki na linii produkcyjnej oraz przemysłowe komory próżniowe,
 • Poprawiona przyczepność farb i atramentów drukarskich do powierzchni polimeru
 • Konkretna funkcjonalność powierzchniowa bez wpływu na właściwości masowe
 • Poprawione właściwości hydrofobowe, oleofobowe i hydrofilowe
Technologia akumulatorów EV
Technologia akumulatorów EV

Technologia pojazdów elektrycznych (EV) rozwija się bardzo szybko, rewolucjonizując przemysł motoryzacyjny i przyczyniając się do czystszej i zrównoważonej przyszłości. W centrum każdego pojazdu elektrycznego znajduje się bateria, która jest kluczowa dla jego wydajności i zasięgu. Aby poprawić efektywność, trwałość i ogólną wydajność baterii EV, producenci sięgają po innowacyjne rozwiązania, takie jak obróbka plazmowa. Technologia obróbki plazmowej oferuje kilka korzyści w produkcji baterii EV.

Obróbka plazmowa może być używana do poprawy wydajności elektrod. Umożliwia modyfikację cech powierzchni elektrody w celu zwiększenia energii powierzchniowej lub zmiany jej morfologii i nawet składu chemicznego. Te modyfikacje poprawiają zdolność elektrody do magazynowania i uwalniania energii, co prowadzi do ogólnie zwiększonej wydajności, stabilności i redukcji ryzyka delaminacji lub degradacji.

Technologia plazmowa może także być wykorzystywana do przedłużania trwałości baterii, usuwając zanieczyszczenia i niechciane materiały. Działania te mogą poprawić integralność strukturalną i zapobiec tworzeniu się szkodliwych produktów ubocznych. To zmniejsza ryzyko utraty pojemności, degradacji elektrod i przedwczesnej awarii baterii.

 • Poprawiona wydajność elektrod, co prowadzi do zwiększenia pojemności baterii, szybszego czasu ładowania i ogólnie zwiększonej efektywności
 • Wydłużony okres użytkowania baterii poprzez zapobieganie utracie pojemności, degradacji elektrod i przedwczesnej awarii
 • Wzmocnienie integralności strukturalnej i stabilności komponentów baterii
 • Optymalizacja przyczepności między materiałami aktywnymi a podłożami elektrod
 • Redukcja zanieczyszczeń i niechcianych materiałów w komponentach baterii
Przygotowanie próbek do analizy izotopowej
Przygotowanie próbek do analizy izotopowej

Jednym z najczęstszych problemów w stabilnych pomiarach izotopów jest obecność węglowodorów (np. asfaltu) i przylegających materiałów organicznych. Skuteczne usunięcie tych węglowodorów musi być dokonane za pomocą metody, która z kolei nie zmienia początkowego składu izotopowego.

Kiedy stosowane są metody chemiczne, skład izotopowy może ulec zmianie, podczas gdy czyszczenie/popielanie plazmowe tlenu może zapewnić zachowanie początkowego składu izotopowego. 

Przygotowanie jest wyzwaniem, ponieważ skład może łatwo ulec rozpadowi podczas procesu czyszczenia, co skutkuje utratą materiału do analizy. Metoda czyszczenia/popielania plazmowego może usunąć uporczywe materiały organiczne, nie wpływając na materiał próbki, co skutkuje czystym materiałem do analizy za pomocą spektrometrii mas.

 • Usuwanie uporczywych zanieczyszczeń organicznych
 • Brak utraty materiału do analizy
 • Skuteczna alternatywa dla metod chemicznych
Powłoki hydrofobowe
Powłoki hydrofobowe

Funkcjonalizacja/pokrywanie powierzchni plazmą to jedno z najbardziej ekscytujących obszarów technologii plazmowej. Polega ona na zerwaniu wiązań na najwyższej powierzchni materiału i zakończeniu ich nowymi funkcjonalnościami chemicznymi, które nadają całkowicie nową cechę powierzchni, nie wpływając na właściwości masowe materiału.

Plazmowe powłoki odpychające ciecze (hydrofobowe) stanowią podkategorię funkcjonalizacji powierzchni plazmowej, gdzie określony prekursor jest wybierany w celu wytworzenia trwałej warstwy o niskiej energii powierzchniowej na materiałach lub częściach poddawanych obróbce. Hydrofobowa powierzchnia jest zazwyczaj cieńsza niż 1/100 grubości ludzkiego włosa, jest bezbarwna, bezwonna i nie wpływa w żaden sposób na wygląd materiału.

Trwałe powierzchnie hydrofobowe znajdują coraz to nowe zastosowania. Obecnie powłoki odpychające ciecze poprawiają produkty w branży tekstylnej, wyrobach medycznych, optycznych, elektronice konsumenckiej i wiele więcej.

 • Poprawa odporności materiału na zużycie, ścieranie i redukcję narażenia na działanie substancji chemicznych.
 • Obróbka plazmowa zapewnia wyjątkową kontrolę nad właściwościami powierzchni i zapewnia precyzyjne i jednolite nakładanie powłok.
 • Zwiększenie wydajności - powierzchnie poddane obróbce plazmowej wymagają mniej czyszczenia, co redukuje czas przestoju i zwiększa efektywność.
 • Hydrofobowe powłoki odpychają ciecze, oleje i zanieczyszczenia.
Produkcja wyrobów medycznych
Medical device manufacture

Obróbka plazmowa urządzeń medycznych jest stosowana do zwiększenia zwilżalności wysokowydajnych polimerów, które mogą być szczególnie trudne do druku i klejenia ze względu na ich wrodzoną niską energię powierzchniową.

Aktywacja powierzchni plazmą jest również stosowana do zwiększenia przyczepności przed sklejaniem cewników, strzykawek/końcówek przed sklejaniem oraz do leczenia soczewek wewnątrzgałkowych przed nanoszeniem powłok biokompatybilnych lub nadawaniem im właściwości hydrofilowych. Firma Henniker posiada bardzo wysoko wykwalifikowany personel, który zajmie się wszystkimi Państwa potrzebami. Posiadamy ogromne doświadczenie w zakresie obróbki plazmowej urządzeń medycznych, współpracując i utrzymując wielu klientów w tej branży.

 • Plazmowa aktywacja powierzchni w celu zwiększenia przyczepności przed sklejaniem cewników
 • Plazmowa aktywacja powierzchni strzykawek przed sklejaniem
 • Obróbka soczewek wewnątrzgałkowych przed nanoszeniem powłok biokompatybilnych lub nadawaniem im właściwości hydrofilowych
 • Plazmowe powłoki do funkcjonalizacji testów immunologicznych i podłoży do hodowli komórek
 • Ultra-dokładne czyszczenie implantów medycznych
Zastosowania mikroskopowe
Zastosowania mikroskopowe

Nasze niskokosztowe urządzenia plazmowe zostały specjalnie zaprojektowane do szybkiego i efektywnego czyszczenia uchwytów próbek oraz indywidualnych siatek i podkładek.

Seria TEM do mikroskopii elektronowej to w pełni zautomatyzowane, kompaktowe urządzenia plazmowe, wyposażone w standardowe adaptery odpowiednie dla uchwytów próbek dostarczanych przez wszystkich głównych producentów mikroskopów. Moc wyjściowa plazmy jest w pełni zmienna w zakresie od 0 do 100 W, co skutkuje bardzo kontrolowalnym i delikatnym procesem czyszczenia. 

 • W pełni zmienna moc plazmy w zakresie od 0 do 100 W
 • Jako standard, dostępne jest ustawienie mocy na bardzo niskim poziomie
 • Adaptery do powszechnie stosowanych uchwytów próbek SEM
 • Kompaktowe urządzenie o rozmiarze laboratoryjnym
 • Możliwość pracy z różnymi gazami czyszczącymi
Optyka i soczewki kontaktowe
Optyka i soczewki kontaktowe

Czyszczenie plazmowe soczewek kontaktowych i innych elementów optycznych generuje nadzwyczaj czyste powierzchnie poprzez usunięcie cienkiej warstwy organicznego zanieczyszczenia, która jest obecna na prawie wszystkich powierzchniach. Organiczne zanieczyszczenia, które mogą występować na wszystkich powierzchniach soczewek, zazwyczaj mają tylko kilka nanometrów grubości, ale wystarczają, by zmienić właściwości optyczne. Czyszczenie plazmowe optyki i soczewek jest wykonywane za pomocą tlenu, a czasem nawet laboratoryjnego powietrza. Jest to w zupełności wystarczające, trwa to kilkadziesiąt sekund i nie pozostawia żadnych odpadów chemicznych. W przeciwieństwie do środków czyszczących, czyszczenie plazmowe nie pozostawia absolutnie żadnych pozostałości.

Czyszczenie plazmowe gazoprzepuszczalnych soczewek kontaktowych jest obecnie szeroko stosowane w celu poprawy właściwości zwilżalności powierzchniowej, co prowadzi do zwiększonego komfortu noszenia oraz hamuje osadzanie się zanieczyszczeń. Efekty działania plazmy mogą utrzymywać się przez wiele tygodni.

 • Czyszczenie plazmowe poprawia zwilżalność gazoprzepuszczalnych soczewek kontaktowych.
 • Zwiększa komfort noszenia dla pacjentów.
 • Czyszczenie plazmowe usuwa śladowe organiczne zanieczyszczenia z innych elementów optycznych.
 • Powierzchnie stają się bardziej hydrofilowe.
Powłoki trwale zwilżalne
Permanently wettable coatings

Plazmowa funkcjonalizacja/pokrywanie powierzchni to jeden z najbardziej ekscytujących obszarów technologii plazmowej. Polega na zerwaniu wiązań na najwyższej powierzchni materiału i zakończeniu ich nowymi funkcjonalnościami chemicznymi, które nadają całkowicie nową cechę powierzchni, nie wpływając na właściwości masowe materiału.

Trwale zwilżalne lub "hydrofilowe" powłoki plazmowe są podkategorią funkcjonalizacji powierzchni plazmowej, gdzie określony prekursor jest wybierany w celu wytworzenia trwałej warstwy o wysokiej energii powierzchniowej na materiale lub części poddawanej obróbce. Hydrofilowa powierzchnia jest zazwyczaj cieńsza niż 1/100 grubości ludzkiego włosa, jest bezbarwna, bezwonna i nie wpływa w żaden sposób na wygląd ani wrażenia materiału. 

Trwałe powierzchnie hydrofilowe są stosowane na przykład w mikrofluidycznych urządzeniach do poprawy przepływu cieczy oraz w naukach biologicznych do tworzenia powłok ochronnych, warstw barierowych i poprawy absorpcji biomolekularnej.

 • Poprawa przyczepności materiału do kleju, farby, tuszu drukarskiego i bioaktywności.
 • Czyszczenie plazmowe oferuje wyjątkowe właściwości powierzchni i zapewnia precyzyjne i jednolite nakładanie powłok.
 • Zwiększenie wydajności  -pokryte powierzchnie wymagają mniej zabiegów chemicznych, co redukuje koszty i zwiększa efektywność.
 • Powłoki hydrofilowe przyciągają ciecze, poprawiając zwilżalność i rozprzestrzenianie się.
Produkcja PCB
Produkcja PCB

Czyszczenie plazmowe to technika sucha i przyjazna dla środowiska, która odpowiada na potrzeby przemysłu produkcji płyt drukowanych (PCB) oraz montażu komponentów elektronicznych. Jest to dobrze przyjęta technika usuwania pozostałości (demacierzenie) pozostawionych przez wiercenie otworów laserowych.

Producenci PCB mogą łatwo i skutecznie wdrożyć nasze przyjazne dla użytkownika i ekonomiczne procesy czyszczenia. Nasze urządzenia do czyszczenia plazmowego posiadają wiele tacek do ładowania, które zapewniają doskonałą jednorodność plazmowania PCB.

 • Czyszczenie plazmowe PCB przed łączeniem z innymi. materiałami
 • Aktywacja plazmowa PCB przed uszczelkowaniem i inkapsulacją
 • Demacierzenie płyt drukowanych z epoksydu, flex-rigid i teflonu oraz deoksydacja złotych kontaktów
Wiązania PDMS i mikroprzepływy
Wiązania PDMS i mikroprzepływy

Obróbka plazmowa PDMS w produkcji mikrofluidycznej powoduje trwałe i nieodwracalne połączenie między PDMS a szkłem, poprawiając przepływ analitu w kanałach mikrofluidycznych.

PDMS (polidimetylosiloksan) jest zdecydowanie najpopularniejszym materiałem używanym w badaniach mikrofluidycznych, gdzie jest wykorzystywany do szybkiego prototypowania przy minimalnym koszcie. Jednak PDMS wymaga obróbki powierzchniowej, aby uzyskać silne, spójne połączenia między powierzchniami. Obróbka plazmowa PDMS zwiększa grupy hydrofilowe (OH) na powierzchni PDMS, które następnie tworzą silne wiązania kowalencyjne (Si– O–Si), gdy wspólnie zostaną połączone z szkłem. Te wiązania kowalencyjne stanowią podstawę praktycznie nie do rozerwania uszczelnienia między warstwami. 

 • Usuwanie grup węglowodorowych
 • Ujawnienie grup hydrofilowych OH
 • Poprawa połączeń z PDMS i podłożami szklanymi
 • Poprawa przepływu analitu
 • Możliwość łączenia materiałów z naprzemiennymi obszarami hydrofilowymi/hydrofobowymi
 • Obróbka plazmowa w produkcji układów mikrofluidycznych typu labonachip
Tworzywa sztuczne
Tworzywa sztuczne

Obróbka plazmowa tworzyw sztucznych w celu poprawy przyczepności to dwuetapowy proces aktywacji powierzchni i oczyszczania. 

Po pierwsze, obróbka plazmowa tworzyw sztucznych usuwa lotne związki organiczne, które utrudniają klejenie, malowanie i sklejanie. Po drugie, aktywacja powierzchni plazmy tworzy powierzchnię hydrofilową, która jest całkowicie zwilżalna przez kleje, farby, lakiery itp. Tworzone połączenia są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu przyczepność do powierzchni poddanych obróbce plazmowej jest niezwykle trwała. W przypadku wielu materiałów obróbka może utrzymywać się przez kilka miesięcy, jeśli zostanie przechowana w środowisku wolnym od kurzu.

 • Zwiększenie zwilżalności powierzchni
 • Poprawa cech drukowania i przyczepności
 • Niskotarciowe powłoki plazmowe na uszczelki i pierścienie uszczelniające
Przed klejeniem, malowaniem i drukowaniem
Przed klejeniem, malowaniem i drukowaniem

Aktywacja powierzchni plazmowej materiałów przed klejeniem, malowaniem i drukowaniem to jedno z najczęstszych zastosowań plazmy. Proces plazmowania, pozwala na równie skuteczną obróbkę materiałów wrażliwych na temperaturę, jak metale, szkło i ceramika.

W każdym przypadku działanie plazmy jest dwuetapowe; najpierw usuwa zanieczyszczenia organiczne z powierzchni, a następnie zwiększa zwilżalność powierzchni. Obróbka plazmowa nie wpływa w żaden sposób na właściwości materiału. Zwiększona energia powierzchniowa prowadzi do znacznie silniejszego wiązania większości materiałów z wieloma klejami, farbami i tuszami do drukowania. Oferujemy szeroki zakres metod testowania powierzchni do porównywania części poddawanych obróbce plazmowej przed i po jej przeprowadzeniu. 

 • Plazma usuwa zanieczyszczenia organiczne z powierzchni
 • Aktywacja powierzchni plazmowej sprawia, że powierzchnia jest bardziej zwilżalna
 • Zazwyczaj 2-10-krotny wzrost wytrzymałości na rozciąganie i wytrzymałości na zerwanie
 • Poprawiona przyczepność do tworzyw sztucznych, szkła, ceramiki i metalu
 • Obróbka trójwymiarowych obiektów
Powłoka wirowa
Spin coating

Metoda rozpylania wirującego (spin coating) jest szeroko stosowana od kilku dziesięcioleci w fotolitografii do nakładania fotorezystu na krzemowych płytach (wafelkach), a jej zakres został rozszerzony w ostatnich latach, aby dokonać chemicznego inżynieryjnego interfejsu między nośnikiem a roztworem w celu uzyskania określonego porządku strukturalnego w nanoskładanych cienkich warstwach.

Jest kilka istotnych czynników, które wpływa na nanoszenie warstw. Przykładowo lepkość nanoszonego roztworu i prędkość obrotu. Zwilżalność powierzchni odgrywa również istotną rolę i może być kontrolowane za pomocą rutynowego czyszczenia plazmowego przed nanoszeniem kolejnej warstwy. Systemy plazmowe typu bench-top firmy Henniker znajdą idealne zastosowanie w celu uzyskania czystych i wolnych od zanieczyszczeń podłoży przed procesem rozpylania wirującego.

 • Osiąganie czystych, wolnych od zanieczyszczeń podłoży przed rozpylaniem wirującym
 • Zwilżalność powierzchni przed nanoszeniem podłoża
 • Zmniejszenie wad i poprawa jakości filmu
 • Oszczędność czasu i kosztów bez konieczności stosowania drogich zabiegów chemicznych lub zaawansowanego sprzętu
Zabiegi parą wodną
Zabiegi parą wodną

Czyszczenie plazmowe wykorzystuje tlen, argon, wodór lub mieszaniny tych gazów. Kombinacje tych gazów są odpowiednie dla niemal każdego przypadku, jednak istnieją pewne kwestie, takie jak zmatowienie ramki z ołowiu (w aplikacjach drutowania) podczas używania tlenu lub redepozycja cząstek metalu w przypadku argonu, a także kwestie bezpieczeństwa związane z użyciem wodoru. Henniker opracował prostą, niskokosztową alternatywną metodę opartą na plazmie generowanej za pomocą pary wodnej, która skutecznie usuwa zanieczyszczenia i redukuje warstwy tlenków bez jakichkolwiek potencjalnych wad.

Obróbka plazmowa za pomocą pary wodnej oferuje liczne korzyści, w tym nieszkodliwość, czyszczenie powierzchni i dekontaminację, poprawę przyczepności, modyfikację powierzchni, zdolność do sterylizacji i dezynfekcji, efektywność energetyczną, opłacalność i wszechstronność. Jej unikalne właściwości czynią ją obiecującą technologią z  zastosowaniami w przeróżnych dziedzinach.

 • Nieszkodliwy dla środowiska i ekologiczny proces
 • Czyszczenie i dekontaminacja powierzchni
 • Proces wielofunkcyjny i łatwy w wdrożeniu
Połączenie drutowe
Połączenie drutowe

Czyszczenie plazmowe przed połączeniem drutowym efektywnie usuwa zanieczyszczenia organiczne i cienkie warstwy tlenku w warunkach wysokiej wydajności, szybko, efektywnie i powtarzalnie, znacznie zwiększając wydajność i redukując awarie połączeń.

W wielu dziedzinach zastosowań elektroniki istnieje rygorystyczne wymaganie dotyczące ultra-czystych podkładek do połączeń drutowych przed przeprowadzeniem łączenia drutowego. Dotyczy to między innymi produkcji półprzewodników oraz instrumentów do satelitów kosmicznych. Zanieczyszczenia na podkładce do połączeń drutowych skutkują słabą oraz nierówną wytrzymałością połączenia.

 • Indywidualne układy tacek wsadowych
 • Czyszczenie plazmowe z użyciem pojedynczych gazów i mieszanin gazów
 • Zwiększona wytrzymałość połączeń drutowych
 • Szeroki zakres rozmiarów komory w urządzeniu plazmowym

Zobacz co ma do powiedzenia nasz klient.

 • "Henniker provided a tailored product to match our exact requirements. They are a pleasure to work with."

  Dr Will Shu - Heriot Watt University

  Herrot Watt University

 • "Our collaborative work with the team at Henniker was a very positive experience and one that we look forward to developing further."

  Ewen Kellar - TWI

  TWI

 • "We are very impressed with the ease of use and reliability of our plasma unit and were producing results within minutes of setting it up."

  Dr Neil Wilson - Warwick University

  Warwick University

 • "Henniker really stood out, both in their product range and technical knowledge. They are a great company to work with."

  Karthik Nair - University of Bradford

  Bradford University

 • "Henniker’s plasma systems have delivered tangible benefits to us right from day one. The team there are very easy to work with."

  Ian Bruce - Coopervision

  Coopervision

 • "Henniker’s after sales support is first class. They have always been extremely responsive if we have ever had need to call on them."

  Steve Rackham - Teledyne

  Teledyne

 • "The technical team at Henniker are very knowledgeable, supportive and always approachable. I have found it a pleasure to work with them"

  Sam Baxter - BAE Systems, MAI

  bae sys logo

  Passionate about plasma®
  Połącz się z nami.

  Lokalny kontakt

  EDFelectronics Sp. z.o.o
  44-310 Radlin
  ul. Rybnicka 64
  Polska

  Tel: +48 510 122 381
  Mail:  info@henniker-plasma.pl

  EDF Electronics Poland Logo
  Henniker Plasma, 3 Berkeley Court, Manor Park, Runcorn, WA7 1TQ, UK +44 (0) 1925 830771 info@plasmatreatment.co.uk